Сонячні батареї для дому без акумуляторів

З підвищенням тарифів на комунальні послуги все населення України відчуло на собі наскільки значну частину сімейного бюджету тепер займають ці витрати. У зв’язку з цим у багатьох жителів нашої країни все частіше стало виникати бажання придбати сонячні батареї для дому. Оскільки тема використання альтернативних джерел енергії ще не дуже широко висвітлюється в ЗМІ, в основному спочатку всі припускають купити електростанцію з використанням саме акумуляторних батарей. Таким чином, плануючи заощадити кошти по оплаті за електроенергію, а опалення і підігрів води перевести з газу на електрику. Але вникаючи в суть даного питання більш детально дізнаються, що домашня електростанція набагато краще виправдовує себе якщо вона є мережевою (без акумуляторів), адже таким чином можна не тільки економити, а й додатково заробляти гроші продаючи надлишок генерованої енергії в загальну мережу.

Затвердивши в 2009 році на законодавчому рівні Зелений тариф Україна послідувала прикладу більш ніж 50 провідних країн світу, таких як: США, Німеччина, Іспанія, Італія, Швейцарія, Чехія, Австралія, Ізраїль, Канада, і багатьох інших. Тим самим керівництво України надало можливість усім жителям країни, які проживають в приватному секторі, встановити за свій рахунок сонячні батареї для дому та заробляти на них, продаючи місцевим Обленерго зайву вироблену сонячною електростанцією енергію, яка залишилася після використання на забезпечення самого будинку.

Примітно, що цей тариф прив’язаний до валюти – Євро і виплачується в гривні за усередненим курсом НБУ за період, і систематично індексується при значних змінах валютного курсу. Відповідно навіть при самих песимістичних прогнозах, якщо інфляція в країні буде збільшуватися, на прибутку власника домогосподарства, де встановлена ​​мережева сонячна домашня електростанція ці чинники ні в якому разі не відображатимуться. На даний момент ставки за Зеленим тарифом в середньому перевищують більш ніж в 5 разів тарифи для населення на спожиту електричну енергію. Так станом на 01.01.2018 року для нових сонячних електростанцій Зелений тариф Україна визначила на рівні – 5,8705 грн. за 1 кВтг. У той час як за спожиту електроенергію жителі країни платять за тарифом: 0,9 грн. за 1 кВтг (до 100 кВтг в місяць) і 1,6 грн. за 1 кВтг (при споживанні понад 100 кВтг на місяць).

Мережева сонячна домашня електростанція цікава ще й тим, що крім щомісячного пасивного доходу власник домогосподарства отримує можливість практично безкоштовно користуватися електроенергією. Якщо зараз встановити сонячні батареї для дому, то окупити їх можна буде за період від 5 до 7 років. А якщо врахувати, що термін роботи сонячних панелей перевищує 25 років, то це означає, що кожен, хто вирішив купити електростанцію зможе за цей період заробити суму, яка буде перевищувати інвестовані в проект кошти в 4-5 разів. Важливий і той факт, що при підписанні договору, про надання Зеленого тарифу ставка в Євро фіксується до 01.01.2030 року.

Найголовніше, що для отримання додаткового прибутку немає необхідності відриватися від основного виду діяльності та додаткових інвестицій теж не треба. Щоб встановити сонячні батареї для дому, жителям країни не треба отримувати ніяких ліцензій, декларацій, сертифікатів, що значно полегшує процес оформлення. Щоб купити електростанцію фізичній особі реєструватися підприємцем теакож не треба. З власників мережевих електростанцій, яким встановлено Зелений тариф Україна отримує виключно прибутковий податок (ПДФО) – 18% і військовий збір – 1,5% від річного прибутку з продажу електроенергії в Обленерго.

Проводячи економічний аналіз з інвестицій аналогічних грошових коштів в різні напрямки, можна з упевненістю сказати, що на сьогоднішній день домашня електростанція є найкращим джерелом пасивного доходу в Україні, випереджаючи заробіток з оренди нерухомості і вкладення в валютні депозити банків. При цьому купити електростанцію, яка буде вже зараз приносити прибуток обійдеться значно дешевше, ніж придбати житло і зробити в ньому навіть косметичний ремонт для подальшої здачі його в оренду. Крім того, вирішивши встановити сонячні батареї для дому, Ви виключете ризики, пов’язані з можливим банкрутством банку, в якому може перебувати депозитний вклад, а також зі знищенням наданої в оренду квартири недобросовісними орендарями або її пошкодження недбайливими сусідами.

Одним з основних факторів купити електростанцію вже сьогодні є можливість закріплення за Вами до 2030 року підвищеного тарифу. Адже виходячи з відповідних Законів України та постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), для введених в експлуатацію з 2020 року мережевих сонячних електростанцій, Зелений тариф Україна зменшить на 0,02 Євро цента з 1кВтч.

Отже купуйте сонячні батареї для дому вже зараз! Нехай Ваша домашня електростанція розпочинає працювати на Вашу сім’ю!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *