Зелений тариф

Зелений тариф – це особлива тарифна ставка, закріплена на законодавчому рівні, згідно якої енергопостачальники (Обленерго) купують по значно завищеною ціною у приватних домогосподарств (населення) електроенергію, вироблену із застосуванням альтернативних джерел енергії, а саме: енергії сонячного випромінювання та вітру. У юридичних осіб, генеруючих електричну енергію з відновлювальних джерел: сонця, вітру, біомаси та води (міні ГЕС), електрику скупляє уряд України через державне підприємство “Енергоринок” (надалі буде ДП “Гарантійний покупець”).

Зелений тариф передбачає, що приватні домогосподарства, на території яких встановлені сонячні електростанції потужністю не більше 30 кВт, за підсумками кожного місяця продають Обленерго виключно різницю між генерованої і спожитої цим же домогосподарством електроенергії, оплата за яку щомісячно надходить на банківський рахунок фізичної особи – власника сонячної або вітрової електростанції.

Станом на 01.01.2018 року Зелений тариф на електроенергію вироблену сонячними батареями приватних домогосподарств, які введені в експлуатацію протягом 2017 року, становить 0,18 Євро (5,9146 гривен)/кВт*год.

Держава регламентує порядок продажу, обліку, та розрахунків за електроенергію, генеровану альтернативними джерелами енергії і гарантує обов’язкове її придбання енергопостачальниками у приватних домогосподарств до 01.01.2030 року.zelenyj-tarif

Варто зауважити, що після підключення сонячної електростанції до електромереж загального користування відбувається автоматична контрольована реалізація електричної енергії до мережі, а Ви щомісячно отримуєте за неї гроші на власний банківський рахунок.

Для того щоб фізичній особі займатись виробництвом та продажем електроенергії з альтернативних джерел енергії НЕ ПОТРІБНО реєструватися приватним підприємцем, а також отримувати жодних додаткових ліцензій!

Зелений тариф – переваги:

Додатковий прибуток

Без зміни основного профілю діяльності, з’являється можливість отримувати додатковий прибуток.

Прив’язка до курсу валют

Ставка тарифу прив’язана до євро і не схильна до інфляції.

Довгостроковість

Встановивши один раз систему отримання електроенергії з сонячних панелей, користуватися нею Ви зможете більше 25 років.

Термін договору

Договір з Обленерго про продаж електроенергії з фіксованим тарифом укладається терміном до 01.01.2030 року.

Зелений тариф для фізичних осіб

 1. Для більшості жителів України сонячні батареї відразу асоціюються з виробленням електроенергії та накопиченням її в акумуляторних батареях виключно для особистого користування. Але при розрахунку вартості акумуляторів та їх обмеженого терміну служби така електростанція виявляється неефективною, оскільки є занадто дорогою, та окупається надто довго. Тому після того як уряд України затвердив Зелений тариф на законодавчому рівні на даний момент дуже вигідно будувати саме мережеві електростанції, щоб не тільки користуватись безкоштовною енергією, але й одразу ж продавати її надлишок в зовнішню мережу Обленерго за ціною в рази більшою ринкової, що дозволить вже через 5-7 років повністю повернути вкладені гроші, а ще й більше 20 років отримувати щомісячний чистий прибуток. Крім того, наявність МЕС допомагає власнику ефективно використовувати енергію, адже чим більше Ви будете економити, тим більшим буде Ваш прибуток. Акумулятори ж можуть використовуватись або в гібридних електричних станціях (якщо постійно відбуваються перебої поставок електроенергії від зовнішньої мережі) або в повністю автономних станціях (якщо будинок знаходиться занадто далеко від прокладених електромереж).
 2. Розміщувати сонячні панелі можливо не тільки на дахах та фасадах будинків або інших господарських будівель, їх можливо використовувати в конструкціях навісів для автомобілів, альтанок для відпочинку, встановлювати уздовж забору, на городі, на поворотних трекерах, що стежать за сонцем та інде. Головне для того, щоб приватним домогосподарствам мати можливість продавати електроенергію за Зеленим тарифом максимальна дозволена потужність мережевої електростанції не повинна перевищувати 30 кВт. Обчислюється вона вихідною продуктивністю мережевого інвертора.  
 3. Щоб підключити встановлену мережеву сонячну електростанцію до мереж Обленерго та оформити Зелений тариф не потрібно отримувати жодних ліцензій. Також не потрібно додаткової дозвільної документації та технічних умов, а також оформляти проектну документацію. Весь процес оформлення займає менш 2-3 місяців.  Перед поданням домовласником заяви-повідомлення до Обленерго, обов’язково необхідно уточнити надану для споживання потужність, яка зазначена у Договорі про користування електричною енергією. Якщо виділена до користування потужність менша запланованої потужності сонячної електростанції, то необхідно переоформити договір про користування електричною енергією з виділенням необхідної потужності (не менш запланованої потужності МЕС).
 4. Власник домогосподарства продає електричну енергію як фізична особа без реєстрації приватним підприємцем. Перед оформленням Зеленого тарифу він зобов’язаний відкрити рахунок в любому з банків України на власний розсуд, на цей рахунок у майбутньому будуть надходити грошові кошти від продажу електроенергії. З цих доходів власника утримується до бюджету прибутковий податок (ПДФО) – 18% та військовий збір – 1,5% від прибутку. 
 5. Розрахунки за електроенергію відбуваються щомісячно. При їх проведенні беруться дані генерації та особистого споживання електрики за попередній календарний місяць. Для продажу за Зеленим тарифом передбачається лише надлишкова  (вироблена, але не використана для особистих цілей протягом розрахункового періоду) електроенергія. Якщо домогосподарство за підсумком календарного місяця витратило більше електрики, ніж виробила сонячна (або вітрова) електростанція, то при сплаті за спожиту електроенергію із зовнішньої мережі необхідно буде заплатити тільки різницю між використаної домогосподарством та генерованої власною станцією енергії.
  Наприклад:
  1) станція за місяць генерувала – 1400 кВтг, домогосподарство спожило – 200 кВтг. Тоді за “Зеленим” тарифом буде реалізовано:                                 1400-200=1200 кВтг*5,9146 грн. = 7098 грн., а спожита енергія Вам дістанеться безкоштовно (що заощадить ще близько 250 грн.)                    2) станція за місяць генерувала –500 кВтг, домогосподарство спожило – 600 кВтг. Відповідно необхідно сплатити Обленерго за спожиту енергію:      600-500=100 кВтг*0,9 грн. = 90 грн., а 500 кВтг будуть зараховані Вам за взаємозаліком. 
 6. Для обліку переданої до зовнішньої електромережі електроенергії, генерованої мережевою сонячною (або вітровою) станцією, а також енергії, спожитої з мереж домогосподарством для власних потреб, використовується двонаправлений електролічильник. Придбання його покладається на домовласника. Цей вузол обліку підключається до системи реєстрації та передачі даних Обленерго і чітко фіксує об’єми відправленої до загальної електромережі, та отриманої з неї електроенергії, а також враховує сальдо між ними.Ставки Зеленого тарифу для фізичних осіб

2018 – 2019 р. 0,18 € за 1 кВт*г;

2020 – 2024 р. 0,16 € за 1 кВт*г;

2025 – 2030 р. 0,14 € за 1 кВт*г.

Ставки Зеленого тарифу для юридичних осіб на 2018 – 2019 р.

при розміщенні сонячних панелей на землі 0,15 € за 1 кВт*г;

при розміщенні сонячних панелей на даху 0,163 € за 1 кВт*г.

Зелений тариф для фізичних осіб (приватних домогосподарств), етапи оформлення:

 1. Проектування, придбання та установка обладнання сонячної електростанції на території власного будинку.
 2. Перевірка дозволеної до споживання потужності в договорі про користування електричною енергією, та при необходимости її збільшення по договору.
 3. Відкриття власником домогосподарства розрахункового рахунку в любому з найбільш прийнятних банків України.
 4. Подання (відправлення) заяви-повідомлення та схеми підключення генеруючої установки приватного домогосподарства до Обленерго.
 5. Узгодження схеми підключення генеруючої установки з електропостачальником.
 6. Отримання та Получение и оплата рахунку счета на послуги з облаштування представиниками Обленерго вузла обліку.
 7. Введення засобу обліку в експлуатацію від 3 до 5 днів після оплати даних послуг, а також обстеження встановленої МЕС, з оформленням всіх необхідних актів та фіксуванням генерації в мережу.
 8. Укладання договору купівлі-продажу електроенергії.

Зелений тариф для юридичних осіб, етапи оформлення:

 

1. Розробляється техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) проекту.
2. Реєстрація нової юридичної особи з обов’язковим зазначенням виду діяльності згідно КВЕД: 35.11 – Виробництво електроенергії. Відповідні пункти про діяльність вносяться і до статуту підприємства, а саме: виробництво та продаж електроенергії з альтернативних джерел енергії.
3. Оформлення договору оренды земельної ділянки. Це один з наибільш довгих та трудомістких етапів, що включає в себе правильний вибір місця, узгодження цільового призначення землі, отримання згоди від територіальної громади, отримання інформації про цінності ґрунтів та висновків археологічної експертизи, розробка детального плану території, проведення експертизи в Держземагенстві області, нормативно-грошової оцінки ділянки, для отримання кадастрового номера і підписання договору оренди землі.
4. Розробка технічного плану та отримання технічних умов на підключення до електромереж.
5. Підготовка проектної документації із залученням ліцензованих проектувальників.
6. Придбання обладнання, проведення будівельних робіт, налаштування обладнання.
7. Підключення до загальних електромереж.
8. Отримання сертифікату ДАБК або декларації про готовність об’єкта до введення в експлуатацію.
9. Отримання ліцензії на виробництво електроенергії в НКРЕКП.
10. Оформлення членства в Оптовому ринку електроенергіі (ОРЭ).
11. Експертиза місцевої державної енергетичної компании.
12. Затвердження «Зеленого» тарифу.
13. Підписання договору про продаж електроенергії за «Зеленим» тарифом.

Наша команда володіє значним досвідом по оформленню договорів куплі-продажу електроенергії під Зелений тариф, ми можемо повністю взяти на себе процедуру оформлення та його узгодження. Більш того, весь процес відбувається максимально швидко та без зайвого клопоту. Варто поквапитися, адже втрачений час вже міг би приносити Вам прибуток!Або зателефонуйте за номером  0 800 123 456